Proje İşlemleri

Proje Modülü

Proje bölümü sayesinde, girişimci firmaların projelerine ait tüm süreçleri yönetebilir ve takip edebilirsiniz. Firmaların Teknopark' ta yürütmek istedikleri Ar-Ge ve Yazılım projelerine ait adı, kodu, yöneticisi, tahmini bütçesi, başlangıç ve bitiş tarihi, iş gücü, niteliği, yenilikçi yönü, kazanım ve sonuçları, sektörü, hedefleri, proje ortaklık ve destek bilgilerini girerek teknopark yönetimine proje başvurusunu yapabildikleri ve sonucunu görebildikleri kısımdır.

Proje Tanıtım Kartı üzerinden gerekli tüm bilgileri doldurarak projelerini yönetim onayına sunan firmalar onaya gönderme işleminden sonra proje üzerinde herhangi bir değişiklik yapamazlar. Yönetim tarafından ilgili proje için verilen cevaba göre ( onay, red, düzenlenmek üzere geri gönderilmesi) projenin kilidi açılır veya kilitli kalmaya devam eder.

Onaya gönderilen projeler Teknopark ' a bağlı hakem havuzunda bulunan hakemlere gönderilerek, hakemlerin projeler için oluşturdukları Hakem Değerlendirme Rapor 'unu inceleyerek görüşlerini okuyabilir ve belirlemiş olduğunuz kriterlere göre projeler için vermiş oldukları notları görebilirsiniz.

Böylece proje değerlendirme sürecinin nihai kararı yönetim ofisi tarafından verilirken, hakem görüşleri de alınarak proje değerlendirme süreci tamamlanmış olur.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Web Portalına başarılı bir şekilde aktarılan projelere Bakanlık tarafından BSTB Kodu ataması yapılarak ilgili kod e-beyannamede kullanılmaktadır.

ARGEPORTAL ile ilişkili diğer konular