Hacettepe Üniversitesi Teknokenti ARGEPORTAL yazılımını kullanmaya başladı.

Hacettepe Teknokent

Hacettepe Üniversitesi Teknokent’i 2003 yılında faaliyete başlamıştır. Ankara Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi’nde toplam 2.006.033 m2 lik 2 alan, Hacettepe-Polatlı’da 703.391 m2 lik alan ve Hacettepe-İvedik OSB’de 2.756.617 m2 lik alan olmak üzere 4 açık alandan oluşmaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde 10 adet Ar-Ge binası mevcuttur. Ar-Ge binalarında faaliyet gösteren 132 firma Bilişim Teknolojileri, Tıbbi Bilişim, Tıp Teknolojileri(Medikal, İlaç Biyoteknoloji ve Biyomedikal),  Elektrik- Elektronik, Telekomünikasyon, Savunma Sanayi,  İleri Malzeme ve Nanoteknoloji, Madencilik, Makine, Otomotiv ve Tasarım, Telekomünikasyon alanlarında yazılım geliştirme ve Ar-Ge faaliyetlerini yürütmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Teknokent bünyesindeki firmalarda 1500 adet yüksek nitelikli Ar-Ge , yazılım personeli çalışmaktadır.

13 Haziran 2013 tarihinde ARGEPORTAL yazılımının Yönetici Şirket ve Girişimci Firma eğitimleri Hacettepe Teknokent Konferans Salonu ‘nda gerçekleşmiştir.

Hacettepe Teknokent girişimci firmaların yetkililerinin yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleşen ARGEPORTAL Eğitimi soru ve cevapların sonunda tamamlanmıştır.

Hacettepe Teknokent tarafından girişimci firmalara ait kullanıcı hesapları oluşturulup sistem yayına alınmıştır.

Haberler ile ilişkili diğer konular